/ /

15. Geleneksel BUİKAD Ödülleri Töreni

15’incisi düzenlenen “İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri” bu yıl da sahiplerini buldu. Mehmet Ali Deniz’in sunumuyla düzenlenen 15. Geleneksel BUİKAD Ödülleri Töreni bu yıl ‘Cumhuriyet’in 100. Yılı’ özel teması ile gerçekleştirildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi destekleriyle Bursa Merinos AKKM Orhangazi Salonu’nda düzenlenen programa, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Milletvekilleri Emine Yavuz Gözgeç, Emel Gözükara Durmaz ve Selçuk Türkoğlu, Yıldırım Belediye Başkan Vekili Selim Yolgeçen, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Özer ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun başkan ve temsilcileri ile davetliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanımız Şeyda Şençayır, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma hedefine kadınlar olmadan varılamayacağının altını çizerek “Bu gerçek yüz yıl önce olduğu gibi bugün de ortada. Nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınların enerjisini, potansiyelini ve dinamizmini hayata geçirmeden, Türkiye’nin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması, sürdürülebilir bir kalkınmayla müreffeh bir ülke olması mümkün değildir. Ancak, bugün ülkemizde kadının ekonomik ve toplumsal yaşamda hak ettiği yeri aldığını söylemek ne yazık ki mümkün değil. Sadece kadın girişimciliğinde ve istihdamında değil, hayatın her alanında kadınların erkeklerle eşit koşullarda ve eşit sayılarda yer alamadığını biliyoruz. Cinsiyet ve fırsat eşitliğinin olmadığı bir ortamda, kadınların potansiyelinden tam olarak yararlanmak mümkün değil. Dolayısıyla bu koşullarda sürdürülebilir ekonomik kalkınma sağlamak, ekonomik refah içinde yaşamayı beklemek hayalden öteye gidemez” dedi.

BİZİ TAKİP EDİN

E-BÜLTEN ÜYELİK